C8favKzXUAEJt30.jpg largeProcházka se zaměřuje na některé významné ženské osobnosti a jejich přítomnost i absenci v Praze. Výchozím bodem procházky je národní kulturní památka Vyšehrad, konkrétně sousoší Přemysl a Libuše od J. V. Myslbeka. Odsud se přesuneme na Vyšehradský hřbitov a ke Slavínu. Budeme pokračovat do centra města a přes ulici Ve Smečkách a Václavské a Staroměstské náměstí dojdeme až do budovy pražského magistrátu.

Cílem procházky je připomenout si velmi bohatou historii českého ženského hnutí, a to v reflexi jeho ne/viditelnosti v samém centru Prahy. Motivací pro podobné „objevování“ viditelného jsou přežívající představy o cizosti feministických myšlenek v českém prostředí.

Procházka bude trvat cca 2 hodiny a projdeme 4 km (čas srazu bude brzy upřesněn). Procházka je fyzicky relativně náročná. V případě nepřízně počasí či přílišné namáhavosti pro většinu účastnic a účastníků bude zkrácena na Staroměstské náměstí k pamětní desce Františky Plamínkové a pro přesun bude použita MHD.

V případě zájmu prosím kontaktujte koordinátorku akce Blanku Nyklovou na e-mailu blanka.nyklova@soc.cas.cz. Je možné dorazit i přímo na místo srazu na Vyšehradě.

Akce probíhá v rámci Týdne diverzity a je bezplatná.
Foto převzato ze stránky Prague city line http://bit.ly/2mIUvGj.
Událost na FB: https://www.facebook.com/events/1647540172222617/

 

Share on Facebook0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this page