Představuje umělecké zpracování čtyř skutečných životních příběhů žen původem z Tuniska, Sýrie, Čečenska a České Republiky. Komiksy odhalují některé z aspektů života těchto žen, které nevzdávají svou cestu, a navzdory hranicím ve fyzickém prostoru i v myšlení lidí stále hledají lepší budoucnost pro sebe a některé i pro své děti. Výstava propojuje literární žánr komiksu, který umožňuje reflektovat aktuální události, emoce i skutečné životní osudy žen.

Výstava je jedním z výstupů projektu Migrace optikou genderu a umění (http://zenskaprava.cz/gender-a-migrace/). Její realizaci předcházel sběr dvaceti životních příběhů žen aktuálně žijících v České republice, Polsku, Maďarsku a Slovensku nebo z těchto zemí pocházejících. Rozhovory probíhaly od září 2016 do února roku 2017 ve spolupráci s maďarskou organizací Colour Space Association of Pécs, slovenským Inštitútem ľudských práv a Prof. Dr. Hab. Halinou Grzymała-Moszczyńskou z Jagellonské univerzity v Krakově.

Výstavu si můžete také vytisknout v českém a anglickém jazyce na http://zenskaprava.cz/aktuality/vystava-komiksovych-pribehu-zeny-bez-hranic/ či zapůjčit v českém jazyce na e-mailu: distribuce@nesehnuti.cz

Organizuje: NESEHNUTÍ

Kontakt: Lucie Čechovská, lucie.cechovska@nesehnuti.cz

Výstava komiksů inspirovaných skutečnými životními příběhy žen se zkušeností migrace vznikla ve spolupráci s umělkyní Toy Box v roce 2017.

 

Čas: 10.00—17.00

Místo: Camp, Kavárna

 

 

Share on Facebook0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this page