Internet a další informační a telekomunikační technologie ze své podstaty usnadňují komunikaci. I tu nežádoucí a nevyžádanou. V současnosti se tematizuje především šikana mezi dětmi a útoky na Romy či uprchlíky. Stranou pozornosti zatím zůstávají sexistické a misogynní útoky na internetu: vulgarity, napadání, sexuální obtěžování, vyhrožování, urážky a ponižování, které jsou mířeny specificky na ženy. Terčem často v bezpečí anonymity skrytých trollů a haterů bývají především veřejně vystupující ženy; pracovnice neziskových organizací, novinářky a aktivistky.

Proto jsme se rozhodly problematice násilí ve virtuálním světě, které míří na ženy, věnovat a uspořádat workshop s cílem propojit ženy, které mají zkušenost s podobnými útoky a/nebo pracují na mediálně exponovaných pozicích, a diskutovat s nimi možnosti zvládání útoků a obrany proti nim.

Hlavní hostkou byla britská aktivistka a novinářka píšící pro britský Guardian Caroline Criado Perez. Na akci vystoupili dále Jiří Palyza z Centra bezpečnějšího internetu a právnička Eva Ondřejová, která se věnuje ochraně osobnosti, duševního vlastnictví a mediálnímu právu.

Share on Facebook0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this page