Internet výrazně změnil životy mladých lidí. Nabízí dívkám nesčetné možnosti, ale také před ně staví nové výzvy. Podle studie z roku 2015 čelí dívky a ženy nenávistným komentářům třikrát častěji než chlapci a muži. Podceňování žen a dívek se projevuje mnoha formami: jejich názory jsou zesměšňovány nebo nejsou brány stejně vážně, je kritizován jejich vzhled nebo je uplatňováno zastaralé dělení rolí. Protože verbální násilí na internetu vůči ženám podléhá specifickým mechanismům, je brožura pro používání (a)sociálních médií Holky v síti zaměřena právě na ně. Poskytuje podporu při projevech sexismu, nenávisti, cybermobingu a dalších negativních jevech.

U příležitosti konání Kongresu žen 2017, který se věnoval ženám ve veřejném a online prostoru připravilo Rakouské kulturní fórum v Praze ve spolupráci s Kongresem žen českou brožuru Holky v síti. Jak se chovat v prostředí (a)sociálních médií. Brožura vznikla adaptací rakouského originálu Mädchen im Netz vydaného odborem pro ženy MA 57 města Vídně.

Publikace je určena dívkám, které chtějí nástrahami internetového světa proplouvat sebevědomě a svobodně využívat všech jeho možností.

 

Brožura Holky v síti ke stažení ve formátu pdf

Brožura Mädchen im Netz (v německém originále) ke stažení ve formátu pdf

Připravily:
Rakouské kulturní fórum v Praze
Kongres žen
Odbor pro ženy MA 57 města Vídně

 

Share on Facebook0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this page