Jsem žena. Jmenuji se Eman a je mi 19 let. Do této chvíle je možná zarážející jenom mé jméno. Budu pokračovat v představování se. Narodila jsem se v Jemenu a od svých 5 let žiji v České republice. V České republice jsem strávila většinu mého života a mohu říct, že tato země je mým domovem. Ráda všem a všude říkám, že jsem Češka, ale ne vždy to všichni pochopí a někteří tomu ani neuvěří. Důvodem toho je, že jsem snědší pleti a nosím na hlavě látku, která všem říká, že jsem muslimka.

Tato látka pro mě představuje mou identitu a mé rozhodnutí. Mnozí lidé chápou tuto látku jako znak otroctví, ponížení a nesvobody. Někteří si taky myslí, že mi tato látka brání mít rozum a používat svůj mozek jako všechny ostatní ženy. Také podle nich nemám žádná práva, nesmím studovat, nesmím cestovat, řídit auto a ani vyjít z domu bez mužského doprovodu. Myslí si, že jsem podřazená muži. Ačkoliv nemají správné informace, tak se ale ani nesnaží těm ,,poníženým ženám“ z jejich pohledu pomoct, ale dále jim staví překážky a vyjadřují jim nenávist a odpor všemi možnými způsoby, jelikož jsou pod tlakem médií a strachu.

Podporuji Kongres žen, protože  odmítám být označována za slabou a nesvobodnou ženu. Protože odmítám předsudky a nenávist.

Na závěr se představím ještě jednou. Jmenuji se Eman, jsem člověk. Jsem žena. Jsem Češka a muslimka. Žena pro mě představuje společnost.

 

 

 

 

Share on Facebook0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this page